İHH İnsani yardım vakfı  İzmir  temsilciliği tarafından Karaburun ilçesinde  düzenlenen 4. Geleneksel bayram arifesi  Yetim şenliğine  İzmir’de yaşayan  yetimler ve aileleri katıldı.
Kababurunda  yetimler gönüllerince eğlendi.
 
İHH İnsani Yardım Vakfı, dünyanın dört bir tarafında yaptığı insani yardım çalışmalarının dışında imza attığı projelerle yetimlere umut olmaya devam ediyor. Bu kapsamda İzmir İHH yetim birimince  düzenlenen ve Karaburun lu hayırsever iş adamlarımızın misafir ettiği yetimler Geleneksel Yetim şenliğine  yetimler ve aileleri katıldı.
 Düzenlenen piknikte yetimlere verilen kahvaltı çeşitli oyun ve gezilerin ardından yetim çocuklar deniz polisi amcalarının refakatinde  denizde tekne  gezintisi yaparak gönüllerince eğlendiler.

İHH bağışçılarının destekleriyle tüm masrafları karşılanan piknikte yemek ikramlarının yanında yetimlere çeşitli hediyeler verildi..

İHH İzmir il temsilcisi Rasim Çalar

Organizasyonda emeği olan hayırseverler sponsorlara teşekkür etti

İHH insani yardım vakfı İzmir temsilcisi Rasim Çalar sloganımız ve gayemiz açık..  onları yetim bırakan zalimlere inat ”Yetim gülerse dünya Güler” Diyoruz, onların mutlu olması için her türlü fedakarlığı yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz dedi.

Çocukların gülemediği ve mutlu olmadığı bir dünyada elbette bayramlarında  neşesi olmaz. Özellikle de bize emanet edilen yetimlerimiz ile bayramı kutlamak güzel bir duygu manevi bir haz. onları sevinç içerisinde görmek bizleri de ziyadesiyle mutlu ediyor. Onların yüzündeki tebessüm artarsa  dünyada savaş, iç çatışmalar, yoksulluk, kuraklık ile mücadele de artmış olur .

Yetimlerin Yüzünün gülmesi için İHH bütün gücüyle çalışıyor. programının gerçekleşmesinde emeği ve katkısı olan başta İHH İzmir yetim sorumlumuz Mehtap Sürgit hanıma, Karaburun temsilcilimiz Ömer Recai Taktak, değerli eşi ve aynı zamanda Karaburun yetim çocuklar sorumlumuz Zeynep Tatktak’a Emniyet müdürü sayın Serkan Nafiz değerleri polis arkadaşlara genç din görevlisi hocalarımız Kaşif Orhan, Hakan Doğaner’e çocuklarımızı ağırlayan turizm işletmecisi  Adem Avcı beye ve maddi yardımlarıyla  hayırsever Mustafa beye  teşekkür ediyoruz Allah sizlerden razı olsun

 

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar