Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) İzmir Şube Başkan Şerafettin Gücü ve Yönetim Kurulu Üyeleri  Sosyal Güvenlik Kurumu İzmir İl Müdürü Yavuz Kurt’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

SGK İzmir İl  Müdürlüğünde gerçekleşen ziyarette ASKON heyeti, SGK İzmir İl Müdürü  olarak atanan Yavuz Kurt’a hayırlı olsun dileğinde bulundu.

Ziyarette konuşan ASKON İzmir Şube Başkanı Şerafettin Gücü, kamu kurumları ile sürekli işbirliği içerisinde bulunduklarını belirterek, iş dünyasının sorunlarına çözüm üretme noktasında SGK Müdürlüğümüz ile  de iletişim halinde olmalarının kendileri açısından çok önemli olduğunu vurguladı.

Başkan Gücü, SGK demek sigorta demek. Sigorta insanlar için, devletler için, ülkeler için her zaman önem arz eden bir nokta. Bu nokta hassas olması hasebiyle buralarda yapılan hizmetler, yapılan icraatlar özellikle işveren hem de işçi statüsünde bulunan vatandaşlarımızı önemli derecede etkilemekte. işverenin, iş sahiplerinin işlerini kolaylaştırma adına çalışmalar yapılması gerekli özellikle istihdamın ülkemiz için önemli bir sorun kaynağı olduğunu ve bu noktada hep beraber mücadele etmemiz gerekli.

Türkiye’de sağlık gideri Türkiye’nin bütçesinin önemli bir kısmını teşkil etmekte buda SGK üzerinden karşılanmakta. Bizler iş dünyası olarak üzerimize düşen yükümlülükleri yerine getirip kayıt dışı ile mücadele etmeliyiz.

Tekrar Sayın müdürümüze görevinde başarılar muvaffakiyetler diliyorum ifadelerini kullandı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren SGK İzmir İl Müdürü  Yavuz Kurt sivil toplum kuruluşları ve şehrin diğer dinamikleri ile sürekli temas halinde olacaklarını problemlerinin el birliği ile çözüleceğini belirterek, hizmetlerdeki kalite standartlarını yükseltmek için çalışmalara aralıksız devam edeceklerini ifade etti.