Her şey onlar için yapıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı İzmir temsilciliği Yetim çocukları unutmuyor.
İHH yetimler Geziyor–eğleniyor programı kapsamında yetim çocuklar, İHH İzmir Karaburun temsilciliği ile birlikte Yetim çocuklar, hem gezdiler hem de eğlendiler.

İHH İnsani Yardım Vakfı İzmir yetim biriminin düzenlediği, yetimler geziyor-eğleniyor projesi ile bu yıl 3.sünü düzenlediği yetimler gezisinin ev sahipliğini Karaburun ilçesi yaptı. İHH yetim dayanışması İzmir çalışma gurup sorumlusu, Mehtap Sürgit Yetim çocuklarımızın sağlıklı beslenmesi kadar önemli olan bir başka şey de, sosyalleşip hayata adapte olmalarıdır dedi.

Doğaya çıkıp onlarla kamp yapmalarını ve eğlenmelerini sağlıyoruz.
Özellikle üniversite okuyan genç İzmir Genç İHH’lı öğrencilerimizden bu konuda büyük destek alıyor onlarla birlikte bu projeleri sürdürüyoruz Bir kamp alanında, ormanda, hatta bahçede kamp yapıyoruz. Yanınıza kitap, salıncak, ip, top alarak çeşitli aktivitelerle onların eğlenmesi için . Birlikte çadır kurmak, doğayı keşfetmek ağaçlardan meyve toplamak, fidan dikmek, ata binmek ve çiftlik hayvanlarıyla tanışmak onların önemli ihtiyaçları biz onlarla sadece yuvada değil doğada ve hayatın yaşamın merkezidede birlikte olmaya çaba harcıyoruz. çocuğun çevresini tanıması, bir şeyleri başarma duygusunu kazanması ve iletişimin güçlenmesi açısından bunlar önemli

Gönüller yetim Çocukları İçin Buluşuyor

İHH İzmir Yetim biriminin Bu sene üçüncüsünü düzenlediği programa Karaburun Kaymakamı Serap Özmen Çetin,İHH ilçe başkanı Ömer Recai Tak Tak memur-sen ilçe başkanı Serdar Kayadag ve programa sponsorluk yapan hayırsever iş adamları Raif Şefkatoğlu. Düzenlenen etkinlikte yetimler unutulmaz anlar yaşadı. Sabah saatlerinde kahvaltıyla başlayan şenlik, boyamalar, oyun ve eğlence, palyaço gösterileri ve yarışmalar ile devam etti. Öğle yemeğinin ardından çocuklara doğa sahil gezisi yaptırılarak ve çeşitli hediyeler dağıtıldı.