İZMİR ASKF FEDERASYONU ADAYI TUNCAY KALTAR..tüm amatör kulüplerimiz için birlik ve beraberlik çağrısında bulundu….

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN GENÇLİĞE HİTABESİ

Ey Türk gençliği! Birinci vazifen; Türk istiklalini, Türk cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir……..

Değer verdiği bu Türk gençliğine yapılan haksızlıklar artık üzücü olmuştur bu gün amatör kulübelerimizin İzmir büyük şehir belediyesinin yaptığı destek 1.1 milyon TL olup toplam 270 takım civarında olan amatörlere takım başına alt yapı dahil ortalama düşen maddi destek 3 veya 5 bin TL arasıdır.

Oysa kısa zamanda 8 tane İzmir profesyonel ve bal lig ekiplerine verilen 10 milyon TL kaynağında bu amatör kulüplerimizin de payı olması ve eşit davranarak dağıtılıp ayrımcılık yapılmadan paylaşmasını beklerdik….,

Bununla bitmeyen bu serüvenler yıllardır. Devam ediyor Daha önce 1912 yıllarında. İngiltere Yunanistan gibi takımlar Atatürk stadyumunda maçlar yaparken 1971 tarihinde Akdeniz oyunları için yapılan Atatürk stadyumu şu an yıllardır İzmir amatör kulüpleri ve alt yapıları stadyumun kapısından içeri bile girip halen bir maç dahil yapmamıştır.

Tüm amatör kulüpleri bazı başkanları ve yöneticileri de 3 ve 5 profesyonel lig maçlarına ancak izlemek için seyirci olarak gitmişlerdir. İzmir Atatürk stadyumu amatör kulüplerimizin de ortak malıdır. ve burası Türkiyedir bu kardeşlerimiz ve bu gençler burada maç yapıp futbol oynaması için yasal olarak hiçbir engel yokken ve de en doğalda haklarıdır.

Böyle olursa o zaman mili takım dahil ve üst düzey başarılar olacağını ve geleceğini düşünmüyoruz dedi. daha çok yabancı futbolculara para gidecek, bu ülke gençliği ve amatör kulüplerimiz mağdur olacak dedi.

Bunları en kısa zamanda hep beraber dizaynı edeceğiz kimse bu kulüplerimizin hak ettiği haklarını ve emeklerini bertaraf etmeyecek ayrıca bu kardeşlerimizin mağdur olmasına da müsaade edilmeyecek. maksadımız adaletin sağlanmasıdır. kimseyi kırmak değildir dedi tüm amatör kulüplerimize başarılar dilerim.

Yorum Yazın