Rahmetli Başkan Hasan Dayhan Kabri Başında Dualarla Anıldı

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nde 13 yıl başkanlık yapan rahmetli Hasan Dayhan, vefatının 1. seneidevriyesinde kabri başında dualarla anıldı.

Karabağlar’da Paşaköprü Mezarlığı’nda dün gerçekleşen anma törenine, Korona Virüs Tedbirleri Kapsamı’nda yoğunluk oluşturulmaması sebebiyle ailesi, dernek yönetimi ve Kur’an Kursu hocalarından oluşan bir grup katıldı.

Merhum Başkan Hasan Dayhan’ın oğlu, Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Cüneyd Dayhan ile Yönetim Kurulu Üyeleri, Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Öğreticileri Hafız Fatih Gülpamuk ile Hafız Mehmet Ali Yakalı ve Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği İdari İşler ve Personel Müdürü Ahmet Özer ile Halkla İlişkiler Müdürü Ali Koç’un da katıldığı anma merasiminde Kur’an-ı Kerim ve Yasîn okundu.

Ardından Merhum Başkan Hasan Dayhan’ın kardeşi Mustafa Dayhan, merhumun ruhu için Kur’an kursu öğrencileri ve hocaları ile sevenlerinin okumuş olduğu Hatm-i Şeriflerin duasını yaptı.

HASAN DAYHAN KİMDİR?
İzmir’in manevi ve dini hizmet öncülerinden Hacı Ahmet Dayhan’ın büyük oğlu olarak 1940 yılında İzmir’de doğmuştur. Çocukluğundan itibaren ilim, irfan ve dini hizmetlerin atmosferinde yetişmiştir. Ortaöğrenimini Mithatpaşa Erkek Sanat Enstitüsü’nde tamamlayan Hasan Dayhan, ardından İstanbul’da Yıldız Teknik Üniversitesi’ne kaydolmuştur.

Gençliğinde dönemin önde gelen millî ve manevi şahsiyetleriyle tanışma, görüşme ve istifade etme imkânına sahip olmuştur.

İzmir’e geri döndükten sonra ticaretle uğraşmış ardından uzun yıllar müteahhitlik yapmıştır. Aynı zamanda başta Millî Türk Talebe Birliği, Yeşilay ve Türk Ocakları başta olmak üzere, İzmir’de birçok STK’nın kuruluşunda ve yönetimlerinde bulunmuş, faaliyetlerinde en ön safta yer almıştır.

Ülkemizin ihtiyacı doğrultusunda siyasi faaliyetlerde de bulunan Hasan Dayhan, muhafazakâr çizgide olduğuna inandığı siyasi partilerin çalışmalarında ve hatta kuruluşlarında yer almıştır.

Nisan 2005 tarihinde Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilmiştir.

Derneğimizde 13 yıl boyunca aldığı başkanlık sorumluluğunda tüm dernek faaliyetlerimizin ve kampüs imkânlarımızın gelişerek artmasında büyük pay sahibi olmuştur. 2018 senesinde onursal başkanlığa seçilen Hasan Dayhan, 28 Mayıs 2019 tarihinde vefat etmiş ve Karabağlar Paşaköprü Mezarlığı’na defnedilmiştir

Yorum Yazın