Gaziemir şehitleri için dua etti.

Bir yıl önce bugün Fırat Kalkanı operasyonu sırasında Akil Dağı’nda 16 asker terör örgütü daiş saldırısında şehit düşmüştü. bu askerlerimiz ve Güvenlik güçleri için Gaziemir ilçe Müftülüğü konferans salonunda anma programı yapıldı.

El-bab şehitlerinden Furkan Yavaş’ın babası emekli özel harekat polisi Süleyman Sırrı Yavaş, annesi Zeynep Yavaş yine Gaziemirde ikamet eden Mardin’in Artuklu ilçesi nüfusuna kayıtlı olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Uğur Palancı’nın babası İhsan Palancı, annesi Yasemin Palancı, programa katılanlar arasındaydı Gaziemir ilçe müftlüğü konferans salonunda gerçekleştirilen programda bütün şehitlerimiz için dua edilerek kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi.

Programda Gaziemir Şehit Furkan yavaş Anadolu Lisesi öğrencileri,şehitlerin hikayelerini anlatan koreografi sundular.duygulu anların yaşandığı programa şehit Polis Memuru Ahmet Alp Taşdemir’in babası Selçuk İsa bey Cami İmamı İbrahim Taşdemir, Gaziemir Garnizon komutanı, ilçe Kaymakamı ,Ahmet Süheyl Üçer, Gaziemir ilçe müftüsü Zekeriya Çallı, AK Parti ilçe başkanı Erol Kaya, Şehit aileleri ve vatandaşlar katıldı,

Program sunumunu Gaziemir ilçe imam hatiplerinden Fatih Gönen in yaptığı programda, ilçe müftülüsü Zekeriya Çallı şehitlik ve şehadet konulu kısa bir konuşma yaptı. ardından Gaziemir ilçe müftlüğü din görevlileri tüm şehitler için kuranı kerim okuyarak dua ettiler.

Yorum Yazın