İzmir’in Buca ilçesinde, Kur’an-ı Kerim öğrenmek isteyen 66 yaşındaki Ayfer Öner, kentteki kursa yazılarak 1 haftada zor olanı başardı. Bir haftada Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenen Ayfer teyzenin bu başarısı herkesi şaşırttı.
İzmir’de, yıllardır Kur’an-ı Kerim öğrenmek isteyen 66 yaşındaki Ayfer Öner, bu hayalini gerçekleştirmek için Avni Limboz Camii Kur’an Kursu’na gitti. Ayfer teyze, derslere başladıktan sonra azmetti. Her gün bir şeyler öğrenen 66 yaşındaki kadının azmi, öğreticileri bile şaşırttı. Ayfer Öner, tam 7 günde Kur’an okumayı öğrendi ve kendi yaşında rekor kırdı.
Ayfer Öner’in bu başarısını kutlamak adına Avni Limboz Camii Kur’an Kursu’nda da bir program yapıldı. Törene Buca Müftüsü Muharrem Gül ve Kur’an’a Hizmet Derneği Başkanı Bünyamin Ertekin katıldı.
66 yaşındaki Ayfer teyze duygulandı
Buca Müftüsü Muharrem Gül, 66 yaşındaki kadının başarısını şu sözlerle paylaştı:
"Buca genelinde camilerde toplamda 70 adet bayan kuran kursunda binlerce bayan kuran eğitimi görmekte. İşte Ayfer Öner Hanım da bunlardan bir tanesi, Ayfer Hanım’ın üstün gayretinde dolayı tebrik ediyorum. Bu arada ben Kur’an öğrenen Ayfer Hanım’a eğitmenlik yapan ve bu başarıda payı olan Büşra Zehra Ertekin hoca hanımı da tebrik ediyorum."
Ardından Ayfer Öner’e Kur’an-ı Kerim hediye edildi. Hediye takdimi esnasında Öner de gözyaşlarına hakim olamadı.

Yorum Yazın