Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) İzmir Şubesi’nce düzenlenen Ege’de Yılın Spor Ödülleri organizasyonun dördüncüsünde ödül kazananlar belirlendi.

TSYD İzmir Yönetim Kurulu ve TSYD Genel Merkezi’nde İzmir’i temsil eden yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet, Ege’de 2015’in gelişmelerini değerlendirerek, Yılın Spor Ödülleri’ne layık olan isimleri seçti.

Ödüller 27 Ocak Çarşamba günü Tarihi Havagazı Fabrikası’nda saat 18.30’da düzenlenecek törende sahiplerini bulacak.

4. EGE’DE YILIN SPOR ÖDÜLLERİ:

YILIN TAKIMI

Pınar Karşıyaka: Başarılarıyla İzmir’i adeta “basketbolun başkenti”ne dönüştüren Pınar Karşıyaka üst üste ikinci kez bu unvanı hak etti. Play off serisinde özellikle şampiyonluğun mutlak favorileri Fenerbahçe ve Anadolu Efes karşısında sergilediği müthiş oyunlarla yıllar sonra lig şampiyonluğunu İzmir’e getiren Pınar Karşıyaka, Euroleague’e katılma başarısını da gösterdi.

YILIN SPOR ADAMI

Mehmet Sepil (Göztepe AŞ Yönetim Kurulu Başkanı):

YILIN SPORCULARI:

Emre Sakçı (Özel Fatih Koleji Öğrencisi Fenerbahçe lisanslı İzmirli Milli Yüzücü)

Turkcell Açık Yaş Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’nda 50 metre kurbağalamada 26.67 ile gençler dünya rekorunu kırarak, erkeklerde tüm yaş gruplarında bunu başaran ilk Türk oldu ve tarihe geçti.

Demir Elmaağaçlı (Karşıyaka Belediyespor- Milli Okçu): Meksika’daki Okçuluk Dünya Kupası finallerinde, erkekler makaralı yay kategorisi finalinde Hindistanlı rakibini geçerek, bu dalda Dünya Kupası’nda ilk altın madalya kazanan Türk sporcu oldu.

YILIN TEKNİK DİREKTÖRLERİ

Glenn Hoag (Arkas Spor): Arkas Spor’un Türkiye Erkekler Voleybol 1. Ligi şampiyonluğunu kazanmasında tecrübesi büyük etken oldu.

Gül İlter (Voleybol Antrenörü): Erkeklerin egemen olduğu antrenörlük dünyasında başına geçtiği Salihli Belediyespor kadın voleybol takımını 26 maçta 26 galibiyetle şampiyonluğa ulaştırdı.

FAIR PLAY ÖDÜLLERİ

Ali Erten ve Mehmet Sepil:

İzmir’in “iki yakasını bir araya getirme”ye yönelik jestleri bütün ülkede takdir topladı. O dönemde Karşıyaka Başkanı olan Ali Erten’in tarihi davetini geri çevirmeyen Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, 15 Ekim’deki Pınar Karşıyaka-Barcelona maçında Arena’daki protokol tribününde yerini aldı. Karşıyaka-Göztepe gerginliğinin sona erdirilmesine yönelik dev bir adım atıldı.

Yorum Yazın