Bugüne kadar İzmir’den toplamda 112. yardım TIR’ını uğurlayan İHH Memur-sen ile birlikte hazırladığı bugünkü yardım TIR’larını  Gaziemir  Gülhane caminde kılınan cuma namazından sonra dualar ile Suriye’nin Afrin bölgesine uğurladı.

Törenine İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, Gaziemir Kaymakamı Yaşar Dönmez,Gaziemir ilçe milli eğitim müdür Aydın Usman Gaziemir müftüsü Ekrem Saylam, Memur-sen İzmir şube Başkanı Ali Musa Bina, İHH İzmir Şube Başkanı Rasim Çalar, ile hayırseverler katıldılar.

20016-2017 yılında 112  TIR yarım gönderdik

İHH İzmir ş.b  başkanı Rasim Çalar törende Afrin’e gönderilen yardım malzemeleri hakkında bilgi verdi.

Değerli Hazirun  Selamların en güzeli olan Allah’ın selamı ile sizleri selamlıyorum bugün buradan İzmir memur-sen’in destekleriyle İzmir İHH olarak Suriye’de ve Güneydoğudaki operasyonlar da mağdur kalan kardeşlerimize Buradan inşallah Sizlerin destekleriyle ile 112. TIR’mızı gönderiyoruz.

İzmir İHH olarak 2016 ve 2017 yılları da dahil olmak üzere 98 TIR yardım gönderdik bunlardan bir kısmı doğu batı kardeşliği projesi kapsamında Güneydoğu’ya, Çoğu da Reyhanlı’da bulunan İHH kamplarındaki Suriyeli mülteci kardeşlerimize ulaştırdık yine TIR’larımızın 10 tanesi Dün Şırnak’a ulaştı. Bugün yine üç arkadaşımız ve İHH merkezinden iki arkadaşımız olmak üzere 10 TIR Gıda ve giysi yardımı olan TIR’larımızı dağıtımına başlayacaklar.Şırnak Cizre ve 15 köy olmak üzere bölgede bunların dağıtımını yapacaklar.

Ayrıca Arakan’da zulme uğrayan kardeşlerimize de 2017 yılında 5 tır yardımı İHH merkezine gönderdik. bugün burada TIR’larımızda 25 ton un, 26 ton bulgur, 2207 adet çocuk montu, 2207 adet çocuk ayakkabısı, 20000 adet 400 koli olmak üzere muhtelif kadın kıyafeti ,480 adet çocuk eşofmanı, 400 çift ayakkabı, 1200 adet alışveriş ihtiyaç kartı, Ayrıca bunların dışında muhtelif gıda olarak salça,şeker de gönderiyoruz.

Bu TIR’ların ve yardımlarının hazırlanmasında bizden emeğini esirgemeyen Memur-sen,Eğitim Bir Sen, Diyanet Sen, Ayrıca Armine giyim mağazaları, Dore Kundura,ya Marmaris İHH gönüllülerine,Bey metal, İzmir hal ve sebze esnafına, yönetim kurulumuz adına teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum, Ayrıca Afrin’de Güneydoğu’da şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı yaralılara da ALLAH’dan acil şifalar diliyorum. ALLAH hepinizden razı olsun Teşekkür ediyorum

Törende konuşan Memur-sen İzmir şube başkanı Ali Musa Bina, “Mehmetçiklerimiz tarafından temizlenerek sivil halkın tekrar yerleştirildiği köylere İzmir’den yardım TIR’larımızı uğurluyoruz. Kampanyada emeği geçen ve bugün yardım bölgesine İzmir’den 14 TIR gönderilmesine destek olan tüm üyelerimize, İHH İnsanı Yardım Derneği’ne ve diğer sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ederiz.

Konuşmaların ardından Gaziemir müftüsü Ekrem Saylam’ın yaptığı dua ile yardım TIR’ları  Afrin bölgesindeki İHH kampına ulaşmak üzere yola çıktılar

 

 

Yorum Yazın