Öğretmenler Dünyanın her yerinde kendini kutsal bir davaya adamış cehalet ile savaşın Korkusuz Savaşçılarıdırlar.

24 kasım öğretmenler günü Gaziemir’de kutlandı

Gaziemir Abdullah arda meydanına başlayan tören  ilçe milli eğitim müdürlüğüne bağlı öğretmeneler ile ilçe milli eğitim müdürü Aydın Usman tarafından Abdullah Arda Meydanı ndaki Atatürk anıtına çelenk konulup saygı duruşunun ardından istiklal marşı okunarak başlandı

Aydın Usman günün anlam ve önemini anlatan yaptığı konuşmanın ardından mesleğe yeni atılan genç öğretmenlerin yemin töreni yapıldı. mesleğe emek vermiş öğretmenler ve başarılı öğrencilerin ilçe kaymakamı Yaşar Dönmez ve ilçe milli eğitim müdürü Aydın Usman tarafından ödüllendilimesi’nin ardından program sona erdi

”Tohumun üretmek için,kendini feda etmesidir öğretmenlik” 

Emekle, sabırla vefa ile,aşk ile,inanç ile,inat ile yıkılmaz kaleler inşa eden, geçmişin aynası, geleceğin mimarıdırlar. Öğretmenler bütün büyük medeniyetlerin ortaya çıkış gayelerine bakarak onları buluruz. Toprağa atılan bir tohumun onlarca tohum üretmesi için kendini feda etmesi gibi, hayatını bu anlamlı ve şerefli mesleğe adamaktır. Öğretmenlerimiz, nasıl toprağı yırtarak çıkıyorsa bir Başak. Ve bir bin. Nasıl oluyorsa, şu karanlık sisi yırtarak çıkandır öğretmenlik.

Her öğretmen kandil misalidir yanarak kendini tüketen. İsterler ki bu aydınlık büyüsün bir Çınar’a dönüşsün eğittikleri öğrenciler hayata hazır olsun. Onur duysun geçmişiyle ve Onur duyulsun yetiştirdikleri ile öğretmenlik. Kutsaldır Bu mesleğin anlamını yücelterek ona bu kutsallığı kazandıran öğretmenlerimize çok şey borçluyuz.

Çağlar öncesinden, Çağlar Ötesine yankılanan ses oldunuz

Değerli öğretmen arkadaşlarım Mustafa Kemal Atatürk Bu yüzden ‘’yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’’ diyerek sizlere çok büyük bir misyon yüklemiştir. şu anda isimlerini tek, tek sayılamayacak kadar çok olan ama aynı ön adı taşıdığımız Türk tarihinde Bizi biz yapan Emektar öğretmenlerimin ve şimdi’nin siz değerli öğretmenler, Tarih boyunca zayıf yapıları kuvvetli ve Kudretli binalara dönüştürdüğümüz geçmişin sayfalarında kendinizde yarınları bize gösterdiğiniz Çağlar öncesinden, Çağlar Ötesine yankılanan ses oldunuz. Bir ayna, bir renk oldunuz bizlere, dinleyen, anlayan ve ağlatan, düşünce ve bilgilerinizle ilmin sonsuz derinliğinde birer Yıldız oldunuz.

Bir Sevdadır Öğretmen olmak

Bir, bir aydınlattığınız içimizdeki odaları, geleceğin aydınlık meşaleleri sizlersiniz. Sözün Özü Bir Sevdadır Öğretmen olmak. Yüreklerde vatan, vatan atmak ve damarlarda bayrak, bayrak dolaşmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle ilk olarak Başöğretmen Atatürk ve Yurdumun dört bir yanında bir ışık gibi etrafı aydınlatan mesleklerini icra ederken hayatlarını kaybeden meslektaşlarımızı saygı ve rahmetle anıyor ve hepinize başarılar diliyorum.

Yorum Yazın