2016 yılının ilk meclis toplantılarının birinci birleşimi yapıldı. Komisyon üyelerinin belirlendiği ve gizli oyla gerçekleşen denetlim komisyonu üyelerinin belirlendiği yılının ilk meclis toplantısının birinci birleşiminde konuşan Başkan Bakıcı, ortak akılla yapılacak olan çalışmalar ile 2016 yılında çok daha fazla yatırımların ilçeye kazandırılacağını söyledi.

Halkın katılımının yüksek olduğu 2016 yılının ilk meclis toplantılarının birinci birleşiminde yeni yıl için güzel temennilerde bulunarak meclis gündemini açan Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı; “2016 yılı ilçemize, ülkemize ve tüm dünyaya barış ve huzur getirsin. Tüm dünya sıkıntılardan arınarak 2016 yılının kardeşlik içerisinde geçmesini diliyorum” dedi.

Hepimizin ilçemize karşı önemli sorunlulukları var

Bu yıl Selçuk Belediyesi Meclisi için de huzurlu geçmesini ve bütün kararların oy birliği ile alındığı bir yıl olmasını dileyen Başkan Bakıcı; “Bu dilekleri gerçekleştirirken üzerimize düşen görevleri bilinçli olarak yerine getirmemiz gerekir. Başta ben olmak kaydı ile herkesin bu duyarlılık içerisinde hareket etme zorunluluğu ilçemize ve ülkemize karşı bir görevdir” diye konuştu.

Meclis gündeminin yoğun olduğu 1. Oturumda, komisyonlar için seçim yapıldı.

Yapılan seçimlerde aşağıdaki komisyonlara ve üye seçimi yapıldı:

Plan Bütçe Komisyonuna; CHP Grubundan Veli Keskin, Mehmet Karanfil, Fadıl Lale, AK Parti grubundan Fuat Kırıtak ve Osman Başterzi seçildi.

İmar Komisyonuna; CHP Grubundan Volkan Tabak, Sezaver Albeyoğlu, Filiz Ciritoğlu Sengel, AK Parti Meclis Üyelerinden Burhan Becer ve Osman Başterzi

Tarım Komisyonuna; AHP meclis Üyelerinden İbrahim Tolga Sürekli, Mustafa Atınç, Fadıl Lale, AK Parti Grubundan Osman Başterzi ve Fuat Kırıtak

Çevre ve Sağlık Komisyonuna; CHP Grubundan Veli Keskin, Sezaver Albeyoğlu, Mustafa Atınç, AK Parti Grubundan ise Hakan Bayraklı ve Nalan Başdemir

Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonuna; CHP Grubundan İbrahim Tolga Sürekli, Filiz Ciritoğlu Sengel, Volkan Tabak, AK Parti Grubundan Burhan Becer ve Nalan Başdemir

Hukuk Komisyonuna; CHP Grubundan Filiz Ciritoğlu Sengel, Veli Keskin, Volkan Tabak, AK Parti Grubundan Hakan Bayraklı ve Fuat Kırıtak

AB Uyum Komisyonuna; CHP Grubundan İbrahim Tolga Sürekli, Volkan Tabak, Mustafa Atınç, AK Parti grubundan Osman Başterzi ve Nalan Başdemir seçildi.

Diğer yandan kapalı oyla yapılan Denetim Komisyonuna ise CHP Grubundan Sezaver Albeyoğlu, Veli Keskin, Mehmet Karanfil, AK Parti Grubundan Nalan Başdemir ve Hakan Bayraklı seçildi.

Gayrimenkul Satış Komisyonuna geçen yılki üyenin devam etmesi önerilirken, asil üyenin Osman Başterzi, yedek üyenin ise Fuat Kırıtak’ın göreve devam etmesine oy birliği ile karar verildi.

Komisyon üyelerinin belirlenmesinin ardından diğer gündem maddeleri okunarak ilgili komisyonlara gönderildi.

Vali Toprak’a teşekkür

Meclis oturumu sonunda tüm meclis üyelerine Selçuk ve Şirince’de yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Bakıcı, Selçuk’ta yapılan birçok çalışmalarda en büyük büyük desteği İzmir Valisi Mustafa Toprak’tan aldıklarını ifade etti. Bu konuda ilçeye verdiği büyük desteğinden dolayı İzmir Valisi Sayın Mustafa Toprak’a bir kez daha teşekkür ettiğini belirten Başkan Bakıcı; “Şirince Sokak sağlıklaştırma ve Cephe giydirme projesi bitmiştir. Bu projede aynı zamanda Şirince çarşısının üzeri de kapatılacaktır. Burada yapılacak olan inceleme çalışmasından sonra söz konusu projenin yapım ihalesi gerçekleşecek” dedi.

Müşterek çalışmalar çok önemlidir

Her platformda merkezi yönetimin desteğini almak zorunda olduklarına dikkat çeken Başkan Bakıcı; “Bu konuda bize ve hepimize ne görev düşüyorsa yapmak zorundayız. İzmir Büyükşehir Belediyesi ile de çok sağlıklı ilişkiler içerisinde olmamız lazım ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın da desteğini almamız lazım. Müştereken çalışıldığı zaman çok fazla işlerin olabileceğini hep beraber göreceğiz” dedi.

TJ3A0466 TJ3A0453 TJ3A0449

Yorum Yazın