Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, yönetim olarak göreve geldiklerinden bu yana İzmir’de gündem yaratan birçok projeye imza attıklarını belirterek yeni yılda da etken sivil toplum kuruluşu anlayışıyla çalışmalarına devam edeceklerini bildirdi.

EGİKAD Başkanı Betül Elmasoğlu ile yönetim kurulu üyeleri, üye işyeri ziyaretleri kapsamında Avukat Elif Yıldız’ı ofisinde ziyaret etti. Oldukça sıcak bir ortamda geçen toplantıda yeni yıldaki dönemle ilgili düşüncelerini açıklayan Elmasoğlu, 2015’in EGİKAD açısından projelerle dolu bir yıl olduğunu ve ses getirecek çalışmalara 2016 yılında da devam edeceklerini söyledi.

Kadınların buluşma noktası EGİKAD

Egeli iş kadınlarının seslerinin daha gür çıkması ve onların daha iyi iş ortamlarına sahip olabilmesi için yaptıkları çalışmalar sayesinde EGİKAD’ın ortak buluşma noktası haline geldiğini ifade eden Elmasoğlu, “Üye profilimize baktığımızda çeşitli meslek gruplarından kadınları bir araya getirebilmeyi başardık. Önümüzdeki dönemde de nitelikli üye sayımızı arttırmayı hedefliyoruz. İş hayatına çeşitli nedenlerle katılamamış olan kadınlarımız için İzmir Üniversitesi ve Dokuz Eylül Rotary Kulübü işbirliğinde başlattığımız ve 5 bin lira ödüllü ‘En iyi fikir’ yarışmamızı sonuçlandıracağız. 2016’nın derneğimiz açısından yine dolu bir yıl olması elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

betülelmasoğlu-2

Yorum Yazın