Gaziemir’in yeni kaymakamı Dr Ahmet Süheyl görevine başlar başlamaz birçok sivil toplum kuruluşu ve Gaziemir’deki bulunan dernekleri kabul ediyor. Ve fırsat buldukça da kendisi kurumları ziyaret ediyor ‘

 Yeni kaymakam Dr Ahmet Süheyl’i sıcak bir ilgi ve alaka ile karşılaşan Gaziemir halkı Kaymakam Dr Ahmet Süheyl’in günün anlam ve önemini anlatan 19 Eylül Gaziler Günü Anma töreninde yaptığı konuşmadan da oldukça memnun oldu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e mareşal rütbesi ile gazilik ünvanı verilişinin yıldönümü ve gaziler gününün en İçten duygularla kutluyor. isimleri bilinen ya da bilinmeyen, tüm Kahraman şehit ve gazilerimize en derin minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

 Vatanın Bölünmez bütünlüğü, milletimizin birlik ve beraberliği, huzur ve güveni için en değerli varlıklarını feda eden şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi anmayı Onlara olan minnet ve Şükran duygularımızı ifade etmenin naçiz bir vesilesi olarak görüyorum.

 1000 yıldır milletimizin bekası, vatanımızın Bölünmez bütünlüğü için, bu toprakları teri ve kanı ile ıslatmış tüm ecdadı yad ediyorum. Bu millet topyekun Gazi bir millettir. Bu topraklar böyle bir topraktır. bu topraklarda Boşluk yoktur. her karışımda şehit ve gazilerimizin kanı vardır.

 Devletlerin ve milletlerin tarihlerinde uzun yolculuklarında önemli dönüm noktaları bulunmaktadır. bizim için Malazgirt Bir dönüm noktasıdır. Bizim için İstanbul’un fethi Bir dönüm noktasıdır bizim için Çanakkale ve kurtuluş savaşları Bir dönüm noktasıdır. Milletimizin ülkesine ve Vatanına Sahip çıkma konusunda Asırlardır sergilediği onurlu duruşun son örneğini 15 Temmuz’da hep birlikte yaşadık, gördük ki ülkemize yönelik tehditlere karşı Dün olduğu gibi, Bugünde milletimiz ile birlikte kendilerini siper eden Kahraman askerlerimiz, aynı şuur ve bilinç ile görev yapmaktalar malumlarınız olduğu üzere, Aziz milletimiz vatanseverliğin, kahramanlığın ve fedakarlığın Destanı’nı yazan Kahramanlar sayesinde tarihin her devresinde hür ve bağımsız olarak yaşamış asil ve Kadim bir millettir. Bu uğurda çok savaşlar yapılmış çok kahramanlar sergilenmiştir. Birçok insan şehit ve gazi veren bu milletin şehidi nurlanmış, gazisi onurlanmıştır.

 Yakın geçmişimizde meydana gelen Kore savaşında, Kıbrıs’ı Rum mezaliminden kurtarmak için düzenlenen Barış Harekâtı’nda bu kahramanlıkların canlı şahidi olarak destanlar yazan gazilerimiz.

Bölücü terör örgütü PKK’nın insanlarımıza yönelik vahşet Eylemi ile mücadele kapsamında özellikle Güneydoğu’da ve ülkemizin çeşitli bölgelerinde çatışmalarda hain tutsak ve pusularda yaralanan, uzuvlarını kaybeden, gençliklerini ve geleceklerini vatan uğruna feda eden, terörle mücadele gazilerimiz ve diğer tüm gazilerimiz, bugün burada başımızın tacı olarak bulunuyorlar.

 Unutulmamalıdır’ki devletimizin şehit yakınlarına ve gazilerimize sağladığı imkânlar sadece bir vefa göstergesidir. yoksa bir lütuf değildir.

 Asıl olan Allah katında ve milletin gönlünde sahip olunan mekânlardır. Bugün ülkemizde birlik beraberlik ve kardeşçe barış içerisinde huzurla yaşıyorsak bunu cesaret ve sadakatle canını ortaya koyan Kahraman gazilerimiz ve şehitlerimize borçlu olduğunu biliyoruz.

 Yine biliyoruz’ki şehit ve gazi ailelerimizle, vatanı ve milleti uğruna Şehit düşmüş, Gazi olmuş, kahraman bir Nefer yetiştirmiş olmaktan haklı olarak gurur duymaktalar.

 Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, ülkemiz ve milletimizin bekası için görev yaparken canlarını ortaya koyarak yürüttükleri mücadele sonunda gazilikle şereflenen tüm kardeşlerimizi ve Bu vatanın bu milletin İstiklal ve İstikbal uğruna,en değerli varlıkları olan eşlerini, çocuklarını, babalarını ,kardeşlerini şehit veren saygıdeğer ailelerine minnet ve şükranlarımı sunuyorum..

Yorum Yazın