İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın USMAN, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle makamını çocuklara emanet etti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilçemizde coşkuyla kutlandı”

   

vvvvvvvvvvvbbööövv

Gaziemir İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın USMAN, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı  münasebetiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 97. yılında makamını Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu öğrencilerine bıraktı.

Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu Müdürü Abdulgani DEMİRTOSUN, öğretmeni Dilek İZCİ ALACA ve öğrencileri Hamza BOZAR, Aleyna ÖZMÜŞ, Elifnaz KAYA ve İsmail Arda GÖKÜŞ ile birlikte ilçe milli eğitim müdürlüğünü ziyaret ederek İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın USMAN´a ve Şube Müdürümüz Nezahat ASİLSOY´a birer buket çiçek takdim ettiler. Gaziemir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü makamına Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu öğrencileri oturdu. Koltuğunu sembolik olarak ilkokul öğrencilerine teslim eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın USMAN, Şube Müdürü Nezahat ASİLSOY ile birlikte çocukların talimatlarını ve dile getirdiği isteklerini dinledi. Öğrenciler, okul bahçelerinde spor alanlarının yaygınlaştırılması, özel eğitimle ilgili çalışmaların artırılması ve bireysel eğitim programıyla öğrenim gören öğrencilerle birebir ilgilenen öğretmen sayısının artırılması gibi talimatlar verdiler.

Tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak, bugünün çocuklarının yarının büyükleri olacağını ve bu makamların yeni sahipleri olacağını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın USMAN, “Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk, sizlere bu bayramı armağan etti. Geleceğimiz sizlere emanet, büyük görevlere gelmenizi ve çok başarılı işler yürüterek ülkemize hizmet etmenizi temenni ederim. Dile getirdiğiniz isteklerle ilgili çalışmaları zaten yürütüyoruz. Sizlerin mutluluğu için bu güzel talimatlarınızla daha fazla ilgilenmek için çok çalışacağız“ dedi ve çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

 

Yorum Yazın