KEMALPAŞA’DA SPOR OKULU HEYECANI

SPOR OKULUNA KAYITLAR BAŞLADI

Kemalpaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Spor Birimi tarafından açılan spor okullarına kayıtlar başladı. Voleybol, basketbol ve jimnastik gibi bir çok branşta açılan kurslar, belediyenin Yukarı Kızılca ve Armutlu’daki spor tesislerinde gerçekleştirilecek.

Sosyal belediyecilik anlayışını spora ve sporcuya verdiği destekle güçlendiren Kemalpaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, yeni dönem kurs kayıtlarını yapmaya başladı. Belediyenin spor birimi tarafından Yukarı Kızılca ve Armutlu’daki spor tesislerinde açılan kurslara katılım ücretsiz olurken; son başvuru tarihi ise 15 Kasım 2016 olarak belirlendi. Judo, jimnastik, badminton, voleybol, basketbol, fitness ve futbol branşlarından düzenlenen kurslara, 6-55 yaş arasındaki her vatandaş katılabilecek.

Sporun sağlıklı hayatın temel bileşenlerinden biri olduğunu ifade eden Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, “Spor, hayatımızın vazgeçilmez bir gerçeği ve bizler de bu doğrultuda hizmet üretmeye gayret ediyoruz. Bu amaçla, belediyemiz bünyesinde kurslar düzenliyoruz. Bu spor okullarına her yaştan vatandaşımızın katılmasını hedefliyoruz” diye konuştu.

Spor okullarına yoğun ilgi olduğunu aktaran Başkan Uğurlu, “Kurslarımıza kısa süre içinde yaklaşık 640 vatandaşımız kaydoldu. Bu, halkımızın spora ne kadar ilgi duyduğunun somut bir göstergesi. Yukarı Kızılca ve Armutlu Mahalleleri’ndeki spor tesislerinde açılan kurslar sayesinde z hem sağlıklı bir yaşama adım atmış olacağız hem de sporcularımızı küçük yaşta yetiştirme imkanı bulacağız. Hedeflerimizden birisi de bu okullarda yetişen sporcularımızın gelecekte, ilçemizi ve ülkemizi başarıyla temsil etmesi. Belediye olarak eğitime olduğu gibi spora da ayrı bir önem veriyoruz” ifadesinde bulundu.

thumbnail_KEMALPAŞA BELEDİYESİ (1) (1)  thumbnail_KEMALPAŞA BELEDİYESİ (3)

 

Yorum Yazın