15 Temmuz Şehitleri İçin İzmir’in Bir çok Noktasında Anma
Kurana Hizmet Derneği ve Kasiad Derneği, başta Konak Demokrasi Meydanında olmak üzere İzmir’in Birçok İlçe merkezinde ve meydanlarda demokrasi şehitleri için kurulan ses sistemleri ile Kuran-ı kerim okuttu ve lokma hayrında bulundu.

Darbe girişimi esnasında şehit olan Vatandaşlarımızın ve Polislerimizin ruhunu yâd etme adına Başta Konak Demokrasi Meydanın da, Gaziemir de Gaziemir Birlik Hareketi başkanı Abdullah Kocabaş önderliğin birçok stk nın katılımı ile Abdullah Arda meydanında, Konak İlçesinde Alsancak, Esentepe,Tepecik Hilal mahallelerinde, Karabağlar da Bozyaka, Yeşilyurt ve Mobilyacılar sanayisinde, Şehitlerimize Kur’an-ı Kerim ve mevlidi şerif okundu.
Konu ile ilgili görüştüğümüz Kuran’a Hizmet Derneği Başkanı Bünyamin Ertekin; “Milletimizin iradesine yapılmak istenen darbeye karşı 15 Temmuz gecesi ilk andan itibaren fiilen meydanlara çıktık. Aynı zamanda Hafız talebelerimizin okuduğu Kuranlar ve günahsız ağızları ile yaptığı dualar ile ve İzmir’in onlarca ilçesinde yaptığımız 15 Temmuz Şehitlerine lokma programları ile başta Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Devletimizin yanında bulunarak Vatandaşlık görevini yerine getirdik. Allah cc nasip ederse şimdide açacak olduğumuz Hafızlık Kuran Kursumuzun adını da “15 Temmuz Şehitler Kuran Kursu” koyacağız istiyoruz ki! Darbe girişimine canları ile kalkan olan bu şehitlerimiz unutulmasın ve bu Hafızlık kursunda okuyacak olan öğrencilerimiz tarafından her daim dualar ile yâd edilsin.[clear]received_10209950129650544received_10209950092929626[clear]

Yorum Yazın