Aktüel Haberci 2017
Reklam Vermek İçin: 0 532 573 0470
Widget Image
AnasayfaGundemBakan Pakdemirli Ve Vali Ayyıldız Karabağlar İlçesinde Bir Dizi Programa Katıldı.

Bakan Pakdemirli Ve Vali Ayyıldız Karabağlar İlçesinde Bir Dizi Programa Katıldı.

Bakan Pakdemirli Ve Vali Ayyıldız Karabağlar İlçesinde Bir Dizi Programa Katıldı.

 

İzmir Valiliği (BHİ) Bir dizi ziyaret ve program kapsamında İzmir’e gelen Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli,  Vali Ayyıldız’la beraber Kavacık ve Tırazlı Mahalleleri sakinleriyle bir araya gelerek Limontepe sırtlarında ‘’Van Depremi Şehitleri Hatıra Ormanı’’ fidan dikim törenine katıldı. Ardından İzmir Ticaret Odası Karabağlar temsilciliği açılışını gerçekleştirdi.
Van’daki depremde 644 kişinin yaşamını yitirdiğini hatırlatan Bakan Pakdemirli, deprem şehitlerinin anısının hatıra ormanı ile yaşayacağını söyledi.
2023 yılına kadar 7 milyar fidanı toprakla buluşturacaklarını söyleyen Bakan Pakdemirli, “Türkiye’ye yatırım yaparken çok uzun vadeli düşünmemiz, 100 yıllık programlar yapmamız lazım. 2123 yılının orman planını yapmamız lazım. Çünkü gelecekte evlatlarımızın daha iyi ortamda yaşamasını istiyoruz.” diye konuştu.
Devletin son 16 yılda orman alanını 1,5 milyon hektar arttırdığını kaydeden Bakan Pakdemirli, tüm Türkiye’de yüzde 20 olan orman alanlarının bugün yüzde 28’e ulaştığını ifade etti.
Bakan Pakdemirli konuşmaların ardından Vali Ayyıldız ile 1500 selvi ve fıstık çamından oluşacak hatıra ormanında fidan dikimi gerçekleştirdi.
Fidan dikimi töreni öncesi Kavacık ve Tırazlı mahalleleri arasında kurulu Meteoroloji radarını da inceleyen Bakan Pakdemirli  “Bu yatırımlar bize yarınla ilgili bilgi veriyor, yani tarım, havacılık, denizcilik sektörü bundan çok faydalanıyor. Yarın ne olacağını bilirseniz ve buna da riayet ederseniz, pek çok musibeti engellemiş oluyorsunuz.” dedi.
Bununla Paylaş:
Bu Yazıyı Oyla

abdullahkocabas@hotmail.com

Yorum Yok

Yorum Yap

})(jQuery)