Aktüel Haberci 2017
Reklam Vermek İçin: 0 532 573 0470
Widget Image
AnasayfaGAZIEMIRGaziemir Belediyesinden o Caddeye İçkili Yer İzni

Gaziemir Belediyesinden o Caddeye İçkili Yer İzni

Gaziemir Belediyesinden o Caddeye İçkili Yer İzni

Gaziemir Belediyesinde yeşil alan tartışması

Gaziemir Belediyesi meclis toplantısında Gaziemir Belediyesi’ne ait bazı işletmelerin yeşil alan üzerinde yapıldığı için imar ruhsatı alınamadığı ortaya çıktı .

2019 yılı Gaziemir belediyesi Ocak ayı İlk meclis oturumuna belediye başkanlığı için  istifa eden eski ilçe başkanı  Nazmi yılmaz ın yerine atanan yeni ilçe başkanı Erol Kaya da katıldı.  Gaziemir Belediye Meclisinde tartışılan önemli konulardan biri de ,ruhsat alamamış belediyeye ait yerler oldu. Gaziemir Belediyesinin bazı tesislerinin yeşil alan olarak belirtilen yerlerin üzerine inşa edildiği ortaya çıktı.

Gaziemir Belediyesi’ne ait sarnıçtaki belediye şantiye hizmet alanının ve yine belediyeye ait bazı işletme yerlerinin   yeşil alan üzerine yapılmış olduğu ortaya çıktı. konu ile ilgili belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol AK Parti belediye meclis üyesi gurup başkan vekili Hüseyin Arslan söz alarak soru yöneltti ”sayın başkan Gaziemir Belediyesine ait şantiye sahası ve yine bahsi geçen yerlerin  yeşil alan üzerinde kaçak yapı sınıfında yer aldığı için imar izinlerinin alınamadığı ortaya çıktı”  sayın başkan bu doğrumdur ben doğrumu anladım? diye belediye başkanı H.İ Şenol soru yöneltti.

Belediye başkanı Şenol’un cevabı ”Ben bilmiyorum arkadaşlarıma sorup araştırıp size bilgi vereceğim şeklinde oldu.

Halil İbrahim Şenol buraya ruhsat alınamadığını bunun nedenlerinden bir tanesinin de yeşil alan  alarak belirlenmiş olmasından kaynaklı olabilir,konuyu araştıracağını kendisinin bu konuda net bir bilgiye sahip olmadığını söyledi.

Gaziemir Belediye Meclis toplantısının önemli maddelerinden biri  yine çok aşina olduğumuz Gaziemir’de çeşitli  yerlere  içki ruhsatı verilme konusu oldu.

Gaziemir belediyesinin sıkça rastlanılan aşina olduğumuz rutin  hizmet anlayışı olan, belirli caddelere  içkili yer açma ruhsatı 2019 yılının ilk meclis gündeminde yine yerini aldı. gündemin 4. maddesi olarak yine aynı talep  meclise geldi  ” Atıf Bey Mahallesi Merter Caddesinin tamamının İçkili yerler bölgesine dahil edilmesi oldu bu madde ligli komisyona havale edilerek komisyon kararı ile onaylanacak .

 

 

Bununla Paylaş:
Bu Yazıyı Oyla
Yorum Yok

Yorum Yap

})(jQuery)