Aktüel Haberci 2017
Reklam Vermek İçin: 0 532 573 0470
Widget Image
AnasayfaGundemGaziemir Yörük Kültür Derneği Hazır

Gaziemir Yörük Kültür Derneği Hazır

Gaziemir Yörük Kültür Derneği Hazır

Gaziemir Yörükler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 

Gaziemir STK larına bir dernek daha katıldı Gaziemir’de yaşayan Yörük kökenli vatandaşlarımızın bir araya gelerek kurdukları

”Gaziemir Yörük  Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği” kurucusu Alp Bahadır Soysal Gaziemir ve çevre mahallelerinde yaşayan bir sürü Anadolu Yörük kökenli arkadaşlarımızın talepleri doğrultusunda önemli bir ihtiyacı yerine  getirmiş olduk diyerek bu derneği kurduklarını söyledi.

Konya,Karaman, Ermenek, Afyon, Niğde, Denizli,Aydın, Uşak,Kütahya,Sivas başta olmak üzere birçok il ve ilçeden, Yörük kökenli kişileri tespit ettiklerini dile getiren Dernek kurucusu Alp Bahadır Soysal yakında açılışımıza davet edeceğimiz bakan, milletvekillerimiz ve belediye başkanlarımız olacak.  Gaziemir’de sivil toplum etkinliklerine ilme kazandıracaklarını dile getiren Soysal, ”Tabela derneği olmayacağız” dedi.

”Tabela derneği olmayacağız”

Dernekçilikte fark yaratan bir anlayış ile çalışacaklarını dile getiren Soysal kültürel faaliyetlerde önemli bir rol alarak;  Anadolu  Yörük kültürümüz ile bağlarımızı koparmayazacağız Yörüklerin her zaman yardımsever dürüst adil ve cesur olduklarını dile getiren Alp Bahadır Soysal; tabela derneği değil Anadolu Yörük kültürüne ait tüm değer ve güzellikler  ile modern çağın entegrasyonunu  buluşturacağız dedi.  Selçukludan bu güne uzanan tüm değerleri canlı tutan Yörüklerin  her zaman Vatanına milletine bayrağına bağlı yaşadıklarını ve bu toprakların öz sahipleri olduklarını söyledi.

Yörük kültürü bu toprakların mayasıdır. Kendini arayan herkes Yörük kültüründe kendine ait değerleri bulabilir. Gaziemir ve mahallelerinde yaşayan ve kendini Yörük olarak kabul eden vatandaşlarımıza kapılarımız açık olacak diyen Alp Bahadır Soysal;  yakında bu konuyla ilgili duyurumuzu yapacağız, derneğimiz şimdiden Gaziemir’e hayırlı uğurlu olsun dedi

Bununla Paylaş:
Bu Yazıyı Oyla

abdullahkocabas@hotmail.com

Yorum Yok

Yorum Yap

})(jQuery)