AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Eyüp Kadir İnan, 1960 darbesinin yıldönümünde sosyal medyada paylaştığı mesajla, 15 Temmuz’daki şanlı direnişle 27 Mayıs 1960’ta açılan darbeler döneminin kapandığını yazdı.

27 Mayıs 1960’ta yapılan darbenin ardından dönemin Başbakan’ı Adnan Menderes ile Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan, darbecilerin kurduğu mahkemelerce idama mahkum edildi ve bu hüküm infaz edilerek, Türkiye’nin demokrasi tarihine kara bir leke düşüldü. Ancak 27 Mayıs’taki darbe ile açılan bu parantezin içine daha sonraki yıllarda başka darbeler de sığdırıldı. Türkiye’nin demokrasi mücadelesine yeni lekeler sürüldü.

27 Mayıs darbesinin yıl dönümünde sosyal medya hesaplarından bu darbelere gönderme yapan bir mesaj paylaşan Ak Parti İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Eyüp Kadir İnan, Türk milletinin 15 Temmuz’daki şanlı direnişi ile 27 Mayıs’ta açılan bu parantezin kapatıldığını yazdı.

O PARANTEZİ 15 TEMMUZ’DA KAPATTIK

İl Gençlik Kolları Başkanı İnan, “Başvekilim! 27 Mayıs 1960’ta bir parantez açılmıştı. Onca yıl sürdü. 15 Temmuz Gecesi yine aynı senaryoyu uygulamak istediler. Fakat biz emanetinizi unutmadık. Liderimiz @RT_Erdogan ‘ın dik duruşuyla, gençler olarak açılan parantezi o gece kapattık. Rahat uyuyun. Ruhunuz şad olsun” diye yazdı.

YÜZLERCE YORUM GELDİ

AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Eyüp Kadir İnan’ın bu paylaşımı sosyal medyada büyük ilgi gördü. Yüzlerce kişi Eyüp Kadir İnan’ın bu mesajına destek veren yorumlarla karşılık verdi.

Yorum Yazın