Aktüel Haberci 2017
Reklam Vermek İçin: 0 532 573 0470
Widget Image
Son Yazılar
AnasayfaGundemKEMALPAŞA’DA YAZ DÖNEMİ KURSLARI BAŞLADI

KEMALPAŞA’DA YAZ DÖNEMİ KURSLARI BAŞLADI

KEMALPAŞA’DA YAZ DÖNEMİ KURSLARI BAŞLADI

 

Kemalpaşa Belediyesi tarafından yaz dönemi boyunca devam edecek olan mesleki ve kültürel kurslar yoğun ilgi görüyor.

Kemalpaşa Belediyesi, yaz dönemi boyunca devam edecek olan kurslar için başvuru almaya başladı. İlk olarak diksiyon, işaret dili, Arapça, bağlama, doğal gaz ve katı yakıt kalorifer ateşliği ile lise mezunları için destekleme kursu açan Kemalpaşa Belediyesi şimdi ise, kültür, sanat, spor ve mesleki alanda 40 dalda kurs açıyor.

Vatandaşlardan gelen kurs taleplerini değerlendiren Kemalpaşa Belediyesi, açılacak kurslarda, Kemalpaşalı vatandaşların isteklerini ve önceliğini her zaman göz önünde bulunduruyor. Kemalpaşa Belediyesi tarafından açılan 15 Temmuz Kültür Merkezi’nde 7’den 70’e bütün vatandaşlara yönelik açılan kurslar büyük ilgi görüyor. Hafta sonu ve Hafta içi akşam programları ile diksiyon, drama, bağlama, işaret dili, ney, kültür kursları, üniversite hazırlık, okul takviye ve fitness gibi kurslar açan Kemalpaşa Belediyesi, mesleki olarak da aşçılık, pastacılık, dikiş-nakış, halı dokumacılığı başta olmak üzere eğitimin her alanına katkıda bulunmaya devam ediyor.

“KURSLARIN TAMAMI ÜCRETSİZ”

Kültür, sanat, spor ve mesleki alanda kurs açtıklarını ve kurslarını tamamen ücretsiz olduğunu belirten Belediye Başkanı Arif Uğurlu, “Kemalpaşa’da hem eğitime yüzde yüz destek veriyor, hem de imkanlarımız dahilinde vatandaşlarımızın kişisel ve mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak için eğitim programları düzenliyoruz” dedi.

Toplumun kültür düzeyini yükseltmek, kişilerin sosyal ve kültürel gelişimini desteklemek, bilgi, beceri kazandırmak, kültürel değerleri korumak, yaşatmak, yaygınlaştırmak amacıyla birçok olanda kurs açtıklarını ifade eden Başkan Uğurlu, “Başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere Kemalpaşalıları ihmal etmemeye özen gösteriyoruz. Vatandaşlarımızın talep ve beklentilerine göre çalışma yaparak, kültürel ve sanatsal aktivitelere de önem veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Bununla Paylaş:
Bu Yazıyı Oyla

abdullahkocabas@hotmail.com

Yorum Yok

Yorum Yap

})(jQuery)