Kemalpaşa Belediyesi tarafından ilçede açılan 3 Bilgievi, Sömestr tatilinde de öğrencileri ağırladı.

Kemalpaşa Belediyesi Bilgievleri yoğun bir öğretim döneminin ardından yarıyıl tatiline çıkan öğrenciler için yeni etkinlikler düzenledi. Sömestr tatilini Kemalpaşa’a Belediyesi tarafından hizmete açılan Örnekköy Fırat Yılmaz Çakıroğlu, Ulucak ve Yukarıkızılca Bilgievi’nde geçiren öğrenciler halk oyunları, satranç, süsleme sanatı, sportif faaliyetler ve zeka oyunları ile temel derslere takviye etkinlikleri gibi çeşitli kurslara katılarak tatillerini değerlendirdiler.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Bilgievi öğrencileri tatillerini nitelikli ve güzel etkinliklerle dolu dolu geçirebilmenin ayrıcalığını yaşadı. Devam eden kulüp çalışmalarının yanı sıra, bilgi yarışmaları, münazaralar, tiyatro gösterimleri, bilgisayar ve kütüphane bölümü oyunları, film saatleri, satranç turnuvaları ve daha nice güzel etkinliğin yer aldığı bir yarıyıl tatili programına katılan öğrenciler oldukça mutlu olduklarını ifade ettiler.

“ÇOCUKLARIMIZIN YANINDAYIZ”

öğrencilerin zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri için bütün imkanları seferber ettiklerini belirten Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, “Çocuklarımızın kendilerini tanımalarını, bilgi ve becerilerini geliştirmelerini ve okul dışındaki zararlı ortamlardan uzak durmalarını sağlamak amacıyla Kemalpaşa Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz Bilgievlerimiz, bugün yavrularımıza hizmet veriyor. Tatil boyunca da öğrencilerimiz için Bilgievleri’mizde çeşitli programlar gerçekleştirdik. Böylelikle öğrencilerimiz hem eğlendi hem de öğrendiler” ifadelerini kullandı.

 

Yorum Yazın