Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez ile Torbalı Esnaf Odası Başkanı Halil Gülcü, Atatürk Sanayi Sitesinde devam eden İZSU kazı çalışmalarını yerinde inceleyip, sanayi esnafına konu hakkında bilgi verdi.
İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi (İZSU) kazılarının devam ettiği Torbalı’da bozulan yollar günlük ticareti, sosyal hayatı ve şehir içi ulaşımı olumsuz biçimde etkilerken, büyük bir mağduriyetin yaşandığı ilçede, sorunların en aza indirilmesi için belediyede çalışmalarını yoğunlaştırdı.
Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez ile Torbalı Esnaf Odası Başkanı Halil Gülcü de, Atatürk Sanayi Sitesinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Bölge esnafı ile bir araya gelen başkanlar, çalışmalar hakkında esnaflara bilgi verdi. Sanayi esnafı hizmetten memnun olduklarını; ancak çalışmaların büyük mağduriyetlere sebep olmadan kısa sürede tamamlanmasını talep etti.
Bölgedeki altyapı çalışmalarının esnafa mağduriyet yaşatmaması gerektiğini ifade eden Torbalı Esnaf Odası Başkanı Halil Gülcü, “Bu tür altyapı çalışmaları belli bir oranda sıkıntılara sebep olur; ancak hizmet gelmesin diyecek halimiz yok. Bizim Torbalı esnafı olarak beklentimiz bu çalışmaların kısa sürede tamamlanıp, büyük mağduriyetlere sebep olmadan bitirilmesidir. Bu konuda Belediye Başkanımız Adnan Yaşar Görmez ile beraber esnafımızı bilgilendirdik. Çalışmaları biz de yakından takip ediyoruz. Sanayi esnafımızın en büyük taleplerinden biri altyapı idi. Şimdi bu hizmetin mağduriyete dönüşmeden kısa sürede tamamlanmasını temenni ediyoruz” şeklinde konuştu.
"İZSU’nun ihale sürecini yakından takip ediyoruz"
Torbalı Belediyesi olarak İZSU çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirten Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez de, şöyle konuştu:
"Uzun yıllar İZSU yatırımlarından hak ettiği payı alamayan Torbalı’mız şimdi önemli bir altyapı çalışmasına sahne oluyor. Biz de Torbalı Belediyesi olarak bu çalışmaların hem destekçisi hem de takipçiyiz. Bazı bölgelerimizde vatandaşlarımızın bozulan yollar nedeniyle mağduriyet yaşadığına tanık oluyoruz. Bu mağduriyetleri gidermek için tüm önlemlerimiz almış durumdayız. İZSU’nun ihale sürecini yakından takip ediyoruz. Yollar bize teslim edildiği andan itibaren asfalt ekiplerimiz gerekli çalışmaları başlatacaktır. Bugün de esnaf odası başkan ve yöneticilerimizle beraber sanayi esnafımızı bilgilendirdik. Biz Torbalı Belediyesi olarak her zaman vatandaşımızın ve esnafımızın yanındayız."

Yorum Yazın