AK Parti Gaziemir belediye meclis üyesi Yasin Mazlum belediyenin koyduğu mermer heykele tepki  gösterdi.        

Gaziemir Önder Caddesi üzerinde bulunan Sevgi yoluna belediye tarafından koyulan çıplak mermer heykeli tepkilere neden oluyor.

Bu neyi temsil ediyor?

AK PARTİ Belediye meclis üyesi Yasin Mazlum Bu kadar zengin tarihi ve milli kültür zenginliklerimiz varken kimi ve neyi temsil ettiği bilinmeyen bu ucube heykelin Gaziemir sevgi yolunda ne işi var dedi.

Biz Tarih ve kültürü zengin milletiz bizim o kadar çok fazla tarihi, milli ve manevi kahramanlarımız varken böyle neye benzediği bilinmeyen vücut uzuvları çok açık bir şekilde belli olan bu tip heykellerin İzmir’in muhtelif yerlerinde dikilmesine karşıyız.

Biz sanata ve sanatçıya sanatkarların verdiği Emeğe saygılıyız buna verilen emek ile alakalı bir eleştirimiz söz konusu olamaz ama İzmir’de nedense İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun İzmir İzban durakları diktirmiş olduğu ahşap oymadan çıplak heykelin ardından bu sefer Gaziemir’de buna benzer bir heykelinin dikilmesi bardağı taşırıyor.

Bizim kültürümüz ve milli değerlerimizi temsil edecek, İbni Sina, Hacı Bektaşi veli,Mevlana,Nasrettin hoca,Mustafa Kemal Atatürk ve Fatih Sultan Mehmet’ler varken böyle neye benzediği belli olmayan bizi temsil etmeyen heykellerin buralara dikilmesini doğru bulmuyoruz.

Bu konuda sayın belediye başkanımızdan Gaziemir halkımızı ve bizleri tatmin eden bir açıklama yapılması bekliyoruz. şu an görmüş olduğunuz heykelin ne olduğunu dair hiçbir yazı ve açıklama yok dedi.

Yorum Yazın