Gaziemir ilçesinde çeşitli sivil toplum kuruluşları,siyasi partiler,dernekler ve bu yıl ilk kez okullar, Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı camilerde  iftar sofraları ve iftar programları hızla devam ediyor.

Gaziemir’in meşhur kara kazan yemekleri, iftarda yine iş adamı Deniz Doğan ve ortaklarından

WhatsApp Image 2017-06-17 at 21.36.57

Ramazan’ın manevi atmosferi Gaziemir’de doyasıya yaşanıyor. akşam iftarda buluşan Gaziemirliler sahur vaktine kadar Gaziemir Abdullah Arda meydanında Ramazan sohbetlerini sürdürüyorlar.dün Gaziemirli iş adamı Deniz Doğan ortakları Deniz Doğan, Erdal Fetvacıoğlu, Şencan Konuk ve Arif Hepkavalalı her ramazan olduğu gibi yine  geleneksel  kara kazan yemekleriyle verdiği iftar da  Gaziemirliler ramazan sofrasında bir araya geldi

Yoğun bir katılımın olduğu iftar sofrasına İzmir’in siyaset ve iş adamlarının yanı sıra Gaziemir eski belediye başkanı Adnan Yüksel, Ak Parti il yönetim kurulu üyesi Nazmi Yılmaz,2014 yerel seçimlerde AK parti Gaziemir belediye başkan adayı Kerem Baykalmış belediye meclis üyeleri ve bir çok vatandaş katıldı.

19149152_1983160958585985_1768883607096945917_n

Aynı gün diğer iftar yemeği Ak Parti ilçe başkan yardımcısı iş adamı  Ejder Öztop verdi. Ejder Öztop Gaziemir Ak Parti ilçe başkan yardımcısı olması nedeniyle ilçe başkanlığı davete eksiksiz katıldı ilçe başkanı Hüseyin Uzun’un davet ettiği misafirler ilçe kaymakamı Yaşar Dönmez ,ilçe Milli eğitim müdürü Aydın Usman, ilçe spor müdürü Mehmet uzun, İlçe emniyet müdürlü Ak Parti il yönetim kurulu üyesi Nazmi yılmaz, Eğitim bir-sen Gaziemir şb başkanı Hasan Vermez,nevvar salih iş gören hast baş hekimi Dr Doğan Yıldırım ve diğer bürokratlar katıldı.

ilçe müftülüğünden çocuklara iftar

Diğer yandan Gaziemir Müftülüğü de çeşitli mahallelerde muhtaç ailelere iftar programları yapmaya devam ediyor başta Suriyeliler olmak üzere yoksul ailelere yardımlar sürerken  Gaziemir Müftülüğü Zafer Mahallesi HZ. Muhammed caminde çocuklara iftar programı da düzenledi. çocuklara Ramazan’ın manevi güzelliklerini,sevincini ve duygularını yaşatmayı amaçlayan çocuk iftarı geçen yıl da yapılmıştı geleneksel olmaya başlayan çocuk iftarına zafer mahallesinde oturan birçok Mahalle sakini çocuklarını alarak birlikte katıldılar.

 Okullarda Ramazan Coşkusu 

Gaziemir’de bu yıl ilk kez bir çok okul aile birliği ile müşterek ramazan ayında okullarda iftar sofraları kurdular okul öğrencileri ve ailelerinin organize ettiği programlara öğrenciler öğretmen ve aileleriyle birlikte okul bahçesinde iftar açarak  ramazan sevinci yaşadılar

Yorum Yazın