Özel eğitim öğrencilerimiz öğretmenleri,

Aileleri ve müdürleri ile birlikte toplu sinema etkinliğine katıldı

25 Mayıs 2017 günü Optimum Avm´de Cinemaximum Sinemalarının özel eğitim öğrencilerimize tahsis ettiği salonda toplu sinema etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğe Gaziemir Kaymakamı Yaşar DÖNMEZ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın USMAN, Optimum Pazarlama ve Halkla İlişkiler Yöneticisi Aslı DEMİR, öğrenciler, veliler, öğretmenler ve okul müdürleri katıldı.

“Özel Eğitimde Bilişimle Yenileniyoruz” başllıklı e-twinning projesi kapsamında gerçekleştirilen sinema etkinliğinde “Patron Bebek” adlı film izletildi. Proje kapsamında daha önce sınıflarında sanal gerçeklik gözlükleriyle tanışan öğrenciler, bu defa üç boyutlu bir film izleyerek görsel şölen yaşadı. Çoğunluğu ilk defa sinemaya gelen öğrencilerimizin mutlulukları ve heyecanları yüzlerinden okundu. Öğrencilerin yanında aileleler de filmi büyük bir keyifle izledi.

“Herkese yetecek kadar sevgi var” mesajıyla film, projenin temel amaçlarının altını çizmiştir. Özel eğitim öğrencilerimizin topluma karışabilmelerini, ötekileştirilmeden sevgisiz bırakılmadan hayatın içinde olabilmelerini destekleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın USMAN, bu tür içerme etkinlikleri ve projelerinin devam edeceğini dile getirdi.

Sinema salonu tahsisi için Gaziemir Optimum Cinemaximum´a teşekkür ederiz

 

 

 

Yorum Yazın